Fragmenty mojego świata...

Fragmenty mojego świata...
stat4u

UWAGA

Źródła fotografii ; archiwum rodzinne, zdjęcia własne oraz zdjęcia użyczone mi przez znajomych; Annę, Kurta Mazura, współtowarzyszy moich eskapad : gorzowskiego fotoreportera Bogusława Sacharczuka (bs) , Mariusza oraz brata Toma; wszystkie publikuję na blogu za ich wiedzą i zgodą i zawsze są przeze mnie podpisane! Korzystam także ze zdjęć umieszczonych w Wikipedii i publikuję je z zachowaniem Licencji.

sobota, 23 czerwca 2012

Boso do Gorzowa przywędrował...

Dziś w galerii handlowej, cóż sztuka schodzi do sklepów, odbył się wernisaż fotografii przedstawiającej życie człowieka i jego otoczenie w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Wystawione fotografie wykonane metodą "3 D", a więc trójwymiarowe, przeniosły mnie na chwilę w tak odległe rejony świata jak Azja, Afryka czy Ameryka Południowa. Autorem tych dzieł jest Wojciech Franus, fotograf National Geographic.


Gościem specjalnym wernisażu był Wojciech Cejrowski, znany podróżnik, który opowiadał, jak zwykle ciekawie, o swojej pasji. Przenosił słuchaczy w najodleglejsze landy naszego globu. Podpisywał swoje książki, pozował do pamiątkowych zdjęć...


...i rozdawał autografy...Fotografie w "3D" są niesamowite. Oglądając je przez specjalne okularki, odnosi się wrażenie "wejścia" w obraz przedstawiony na zdjęciu. Jeśli macie okularki, włóżcie, kliknijcie na pierwsze zdjęcie, aby je powiększyć i spójrzcie...widzicie?


61 komentarzy:

 1. Uwielbiam go i jego podróże "boso". Zazdroszczę spotkania i autografu. A co do zdjęć. Nie mam okularków ale wiem co chodzi w takich zdjęciach. Są fantastyczne:)) A Ty Meg wyglądasz pięknie:))
  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj zazdroszczę. Uwielbiam Cejrowskiego nad życie to znaczy jego programy;)
  Za autograf oddałabym, hmmmm cos tam ;) Świetne miałaś chwile. Do pozazdroszczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Cejrowski boso przez świat"- bardzo fajny program i uwielbiam ten program. Świetne miałaś spotkanie Meg. Widać że jesteś z niego zadowolona. Zdjęcie super. Kilka takich już wcześniej widziałam. Syn ma wiele 3d na dysku.Pozdrawiam cieplutko-:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim marzeniem jest go spotkać i zdobyć autograf. Czytam jego książki, lubię programy tylko w poglądach politycznych mu nie wtóruję. Świetny post Meg i super pamiątki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i ja mu w poglądach politycznych nie wtóruję...

   Usuń
 5. Fajne spotkanie. Osobiście nie podobają mi się jego polityczne poglądy, ale jako dziennikarz i podróżnik jest super. Zdjęcia nie obejrzę. Nie mam okularków ale doskonale wiem jakie robią wrażenie. Ogladałam "Avatar" :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Meg zazdroszczę ale nie złośliwie. Spotkanie z tym słynnym podróżnikiem to nie byle co! Z autografem i zdjęciem pamiątkowym na dokładkę. Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwoje podróżników z tym, że podróżniczka śliczna a podróżnik mniej !!!
  Grzechem byłoby gdybyś na taki wernisaż nie poszła! Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super spotkanie!!!
  Ślicznie:))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Urocza gospodyni tego blogu i mój ulubiony WC -:) Po zmarłym Tonym Haliku to jedyny obecnie ciekawie opowiadający podróżnik. Nie miałam dotychczas okazji aby się z nim spotkać ale marzę o tym. Mam nadzieję, że moje marzenie się spełni. W przypadku Tonego spełniło się -:)
  Pozdrawiam Cię Meg -:)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja nic o wernisażu i wizycie Cejrowskiego w Gorzowie nie wiedziałam...
  chlip,chlip!

  OdpowiedzUsuń
 11. Miło Cię zobaczyć i to w Takim towarzystwie:))))Opowieści ze Świata mogłabym słuchać bez końca:))A On o swojej pasji, rzeczywiście potrafi opowiadać:)))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 12. To się nazywa udany wernisaż :))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Do mojego miasta dotąd nie przywędrował ale jest nadzieja. Może wyruszył w tournee po Polsce i przywędruje-:)) Oczywiście nie omieszkam pójść. Lubię jego podróżnicze opowieści. I też chcę mieć zdjęcie z nim...Tylko nie wiem czy wyjdę na nim tak pięknie i radosnie jak Ty -:))

  OdpowiedzUsuń
 14. I ja to trafiłam na to spotkanie z Panem Wojtkiem całkiem przypadkowo podczas zakupów i opłacało się. Super ciekawe spotkanie! Nie mam foteczki ale mam podpisaną książkę :))

  OdpowiedzUsuń
 15. Serdecznie gratuluję, tym bardziej, że miałam okazję spotkać się z nim w ubiegłym roku. Były to niezapomniane dwie godziny z haczykiem i pokłosiem był również autograf i zdjęcie z nim. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Słyszałem, że jego występy na żywo są bardzo wyluzowane. Niestety nie udało mi się tego potwierdzić lub temu zaprzeczyć. Ze zdjęcia z Wojciechem Cejrowskim wnioskuję jednak Meg, że było na luzie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Chętnie bym na takie spotkanie poszła...
  Świetnie Cię zobaczyć Meg:))

  OdpowiedzUsuń
 18. No, no ,no!!! Ty ciesz się dziewczyno, że był w galerii handlowej. U nas spotkanie z nim było biletowane. Nie poszłam!

  OdpowiedzUsuń
 19. W kwietniu 2011 załapałam się na darmową wejściówkę "na Wojciecha", który przyjechał na Międzynarodowe Targi Turystyczne i dał tam wykład. Było super ciekawie. On jest niezwykle elokwentny, żartowniś i taki luzak. Słuchać jego to tylko przyjemność. Fotografii z nim niestety nie posiadam ale autograf mam! :)))

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe jak mu się boso po gorzowskich ulicach chodziło :D
  Autograf Ci szrajbnął zamaszyście:D
  Miło Cię mnie widzieć Meg. Oj miło!
  Pozdrówka!

  OdpowiedzUsuń
 21. Hoho zdjęcie z Cejrowskim to nie byle zdjęcie!
  Uwielbiam jego programy. W lipcu ma być w Trójmieście a ja w tym czasie będę na wywczasach. Mam nadzieję się załapać na "występ" Cejrowskiego:))

  OdpowiedzUsuń
 22. Cejrowskich bajań mogę słuchać bez końca więc odrobinę zazdroszczę wernisażu, spotkania, uroczego zdjęcia i autografu-:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Winszuję! Cejrowski to fantastyczna postać, profesjonalista pod każdym względem i świetnie opowiada. Gdyby u mnie się zjawił "boso" nie zastanawiałabym się ani minuty czy iść czy nie. Świetne zdjęcie w 3D, obejrzałam :) I to drugie świetne:).

  OdpowiedzUsuń
 24. Byłam na spotkaniu we Wrocku. Było mnóstwo ludzi i nic dziwnego. Facet ma fanów do których ja również się zaliczam. Mam autograf w książce - kupiłam ją na spotkaniu. Świetnie jest napisana! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Fajny dzień miałaś. Do pozazdroszczenia :))

  OdpowiedzUsuń
 26. Z nim mi nie po drodze chociaż lubię słuchać opowieści o podróżach. Niemniej pamiątkę masz cenną. W końcu to ktoś znany. Pozdrawiam-:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Cieszę się, ze Ciebie widzę Meg. Cejrowskiego widuję często -;)Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 28. Cześć!
  Chyba dwie trzecie dnia przegapiłam.
  No to trafiło Ci się. Masz na pamiątkę zdjęcie z Cejrowskim. Nie podzielam wielu jego poglądów , ale gawędziarzem jest świetnym. Zawsze lubiłam książki podróżnicze.
  Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 29. O!!! Mój ulubieniec i moja ulubienica, razem -:))

  OdpowiedzUsuń
 30. Właściwa osoba czyli Meg przy właściwej oosbie czyli znanym podróżniku. Życzę Ci takich podróży jakie odbywa w swoim życiu Cejrowski -:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do życzeń!

   Usuń
  2. ...jeśli ciekawych podróży, to dziękuję...nie tylko odległe landy są ciekawe:)

   Usuń
 31. Fantastyczne są w 3d fotki. Uwielbiam tą przestrzenność! Miałaś super spotkanie Meg - nie każde miasto ma taki fart żeby Cejrowski je odwiedził. Ja póki co czekam. Pozdarwiam!

  OdpowiedzUsuń
 32. Mam niemiłe wspomnienie ze spotkania z tym panem. A było to dwa lata temu. Zakazał mojemu koledze kamerować jego opwieści i to jak zakazał. Krzycząc na całą salę że nie życzy sobie nieprofesjonalnego filmu, który miliony będą ogladać na YT i wskazując łapą na kolegę powiedział kilka niemiłych słów odnośnie jego wygladu. Kolegę najpierw zamurowała a potem wstaliśmy i ostentacyjnie wyszliśmy tym samym nie dotrwaliśmy do końca "show". Dodam, że spotkanie nie było otwartym. Za bilety zapłaciliśmy po 40 zł. Od tego wydarzenia straciłam do niego sympatię. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... ma prawo do zastrzeżenia sobie filmowania czy fotografowania...ale nie ma prawa egzekwując owe prawo obrażać...i tyle...

   Usuń
 33. eeeeee, pan C. powinien wziąć autograf od Ciebie! Ot, co! :-)))))

  OdpowiedzUsuń
 34. Meg ależ Ci zazdroszczę. Nie masz pojęcia! Uwielbiam go ale mam nikłe szanse - mieszkając na takim zad..iu - żeby go spotkać. Echch zazdroszczę...
  Pozdrawiam ciepluteńko-:)

  OdpowiedzUsuń
 35. Boso przybył na wernisaż i spotkanie czyli u C. bez zmian ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Bardzo sympatyczne zdjecie Ciebie i pana podroznika. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 37. Świetnie. Przeczytałem chyba wszystkie książki Cejrowskiego. Też tam chciałbym być, I nawet nie chodzi o te fotografie, tylko o ich autora.

  OdpowiedzUsuń
 38. Super Meg, chciałabym mieć foto z nim i autograf. Uwielbiam jego sposób opowiadania i przekazywania w łatwy sposób wiedzy . Pozdarwiam!

  OdpowiedzUsuń
 39. Cejrowski , oh, Fantastycznie!
  :))Miłej niedzieli Meg:))

  OdpowiedzUsuń
 40. Ciekawa taka wystawa w 3D. Chętnie bym obejrzał.

  OdpowiedzUsuń
 41. Cejrowski budzi we mnie bardzo mieszane uczucia, bo z jednej strony lubię oglądać jego reportaże, też gawędy telewizyjne, bawi mnie jego sposób opowiadania i rozmawiania z gośćmi, z drugiej odrzuca mnie jego światopogląd.
  Ale ciekawy facet z niego jest:)

  OdpowiedzUsuń
 42. Meg, również jestem fanką jego bardzo ciekawych programów. Bardzo chciałabym dostąpić zaszczytu spotkania się nim...Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 43. to musi być niezwykłe, nigdy nie widziałam takich 3d fotografii :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Oj, jak miło Cię zobaczyć...:)Wprawdzie nie przepadam zbytnio za tym Panem, ale programy ma bardzo ciekawe, trzeba przyznać.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 45. Wspaniale zobaczyc Ciebie radosna i sliczna. Wojciecha spotkalem na Targach Ksiazki w Krakowie i zakupilem pozycje "Podroznik WC" w ktorej autor zlozyl mi autograf. Zamienilismy kilka slow. Mile wspominam spotkanie. Pozdrawiam Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 46. Niestety nie mam takich okularów w domu, ale miałam już przyjemność patrzeć przez nie. Bardzo lubię programy prowadzone przez Pana Cejrowskie. Miłą masz pamiątkę, zdjęcie z tym Panem i autograf. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 47. Witaj Meg, Miło Cię widzieć! Pozdrowienia :))

  OdpowiedzUsuń
 48. Małgosiu, Tylko pozazdrościć takiego spotkania. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 49. Super! pamiątki i spotkanie. Jest czego pozazdrościć -:)

  OdpowiedzUsuń
 50. Hejka Meg!
  Cejrowskiego lubiłem i lubię acz od jego poglądów rodem z pis-uaru się odżegnuję.

  OdpowiedzUsuń
 51. Ale spotkanie! No, no, no!
  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 52. Красивая женщина с вами. Всего хорошего!

  OdpowiedzUsuń
 53. Świetna pamiąteczka -:)

  OdpowiedzUsuń