Fragmenty mojego świata...

Fragmenty mojego świata...
stat4u

UWAGA

Źródła fotografii ; archiwum rodzinne, zdjęcia własne oraz zdjęcia użyczone mi przez znajomych; Annę, Kurta Mazura, współtowarzyszy moich eskapad : gorzowskiego fotoreportera Bogusława Sacharczuka (bs) , Mariusza oraz brata Toma; wszystkie publikuję na blogu za ich wiedzą i zgodą i zawsze są przeze mnie podpisane! Korzystam także ze zdjęć umieszczonych w Wikipedii i publikuję je z zachowaniem Licencji.

czwartek, 29 sierpnia 2013

Co nieco adrenaliny

Publiczność XXIII Pikniku Lotniczego w Trzebiczu Nowym  z niecierpliwością oczekiwała chwili, gdy nad lotniskiem pojawi się charakterystyczny żółty samolocik, niemieckiej konstrukcji Extra 200 i  pilot - hobbysta Uwe Zimmermann. "Uwe Zimmermann to były mistrz Niemiec w wyścigach motorowych w klasie 125 oraz 250. Akrobacja lotnicza to jego hobby. Ma wylatanych ponad 1500 godzin, a lata nieprzerwanie od 2000 roku."Uwe nie jest zawodowym pilotem. Kupił ten samolot akrobacyjny, aby latać rekreacyjnie, ale i z adrenaliną. Kiedy okazało się, że radzi sobie za sterami tej maszyny wyśmienicie postanowił dzielić się swoją pasją z innymi i bardzo chętnie występuje na każdym pikniku lotniczym w Polsce.


Pokaz Uwe Zimmermanna to przegląd wszystkich figur akrobatycznych; pętli, korkociągów,  ósemek, pętli klasycznych i odwróconych, przewrotów, spirali, beczek itd.
A tak wygląda Uwe i jego samolocik w przestworzach ...Fot. Bogusław Sacharczuk

1 komentarz: