Fragmenty mojego świata...

Fragmenty mojego świata...
stat4u

UWAGA

Źródła fotografii ; archiwum rodzinne, zdjęcia własne oraz zdjęcia użyczone mi przez znajomych; Annę, Kurta Mazura, współtowarzyszy moich eskapad : gorzowskiego fotoreportera Bogusława Sacharczuka (bs) , Mariusza oraz brata Toma; wszystkie publikuję na blogu za ich wiedzą i zgodą i zawsze są przeze mnie podpisane! Korzystam także ze zdjęć umieszczonych w Wikipedii i publikuję je z zachowaniem Licencji.

czwartek, 9 października 2014

"Osiem"...na osiem


Bogusław Sacharczuk, gorzowski fotoreporter, Autor większości zdjęć publikowanych na moim blogu, uważa, że każde zdjęcie musi opowiadać jakąś historię. Bo kiedy w fotografii jest historia, wtedy możemy być pewni, że fotoreporter zrobił wszystko, by widz nie pozostał obojętny wobec tego co pokazuje. Fotografia musi budzić emocje, nieść przekaz, skłaniać do myślenia.Wystawa złożona z ośmiu fotografii  podsumowuje osiem lat pracy Bogusława Sacharczuka w branży fotoreporterskiej. Nie są to jednak zdjęcia stricte reporterskie. Autor za pomocą głębi czerni i bieli oraz mocy momentów uchwycił na każdej z fotografii małe wydarzenie, niby nieistotne, lecz z każdym spojrzeniem rosnące w oczach widza. W jego pracach nietrudno doszukać się emocji umiejętnie oddziałujących na ludzką psychikę. Podkreślony cieniem kształt postaci czy rzeczy, spontanicznie namalowany wędrówką światła obraz i jego zacienione partie sprawiają, że oglądanie tych ujęć artystycznie nastraja duszę, jak również udowadnia, że można przełamać schemat braku walorów artystycznych ujęć reporterskich energią obrazu, ożywiającą potencjał zawarty na jednej klatce "kliszy" fotograficznej.
Wernisaż odbędzie się 10 października 2014 roku, w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Chopina w Gorzowie Wlkp. o godzinie 18.00.
W imieniu Autora i swoim własnym serdecznie zapraszam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz