Fragmenty mojego świata...

Fragmenty mojego świata...
stat4u

UWAGA

Źródła fotografii ; archiwum rodzinne, zdjęcia własne oraz zdjęcia użyczone mi przez znajomych; Annę, Kurta Mazura, współtowarzyszy moich eskapad : gorzowskiego fotoreportera Bogusława Sacharczuka (bs) , Mariusza oraz brata Toma; wszystkie publikuję na blogu za ich wiedzą i zgodą i zawsze są przeze mnie podpisane! Korzystam także ze zdjęć umieszczonych w Wikipedii i publikuję je z zachowaniem Licencji.

niedziela, 25 sierpnia 2013

Pofrunąć do nieba bram

W ramach dożynek gminnych 2013, w dniach 23-25 sierpnia na lotnisku w Trzebiczu Nowym k/Drezdenka, woj. lubuskie odbył się Piknik Lotniczy oraz XXIII zlot samolotów ultralekkich i motolotni. Organizatorem pikniku lotniczego jest właściciel lotniska w Trzebiczu Pan Ryszard Chwalisz, który jest także pasjonatem ultralekkich samolotów. Historia imprezy sięga 1995 roku, a więc liczy sobie 23 lata. Wtedy po raz pierwszy Chwalisz zaprosił do siebie znajomych pilotów z kilku aeroklubów.


Od początku teren zlotu był otwarty dla wszystkich, którzy chcieli obejrzeć samoloty i motolotnie należące do jego uczestników, a z biegiem czasu program imprezy został rozszerzony o koncerty, pokazy i wiele innych atrakcji dla uczestników pikniku. Przybrał tym samym formułę festynu rodzinnego z jadłem, stoiskami z piwem, dmuchanymi placami zabaw dla dzieci i promocją wszelkiego rodzaju firm, które sponsorowały imprezę. Chętni i odważni, przede wszystkim odważni mogli pokusić się o parominutowy lot wybranym przez siebie statkiem powietrznym. Mimo wysokich cen kształtujących się w granicy od 70 do 120 złotych chętnych nie brakowało...


 Tegoroczny zlot był także ucztą dla miłośników latających maszyn. Na trawiastej płycie lotniska w Trzebiczu Nowym "stanęły do raportu m.in. " "Wilga", "Cesna", helikopter, motolotnie, wiatroloty...Oraz .. .ciąg dalszy w kolejnych wpisach. 
Ciekawym punktem zlotu były skoki spadochronowe.


 Tradycyjnie nad pasem startowym przeleciały dwa Dromadery, samoloty używane do gaszenia lasów... ... fundując oglądającym ...prysznic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz